آموزش پاک کردن جوهر خودكار از لباس

آموزش پاک کردن جوهر خودكار از لباس

آموزش پاک کردن جوهر خودكار از لباس

پاک کردن لکه جوهر از جاهای مختلف دشوار است اما شما می توانید با ترفندهای این بخش از تکین فا به راحتی از شر این لکه ها خلاص شوید.

در خيلی از موارد هم اثر جوهر به‌صورت كامل از بين نمی رود. اين مشكل برای بچه های دبستانی كه روپوش ها و مقنعه های رنگ روشن استفاده می كنند بيشتر اتفاق می افتد. ما به شما ياد می دهيم كه چگونه لباس های سفيد و رنگي را از جوهر خودكار پاک كنيد.

اولين توصيه‌ اين است كه زمان را برای شستن و از بين رفتن اين لكه ها از دست ندهيد، هر زمانی كه متوجه لكه جوهر شديد اقدام به پاک كردنش كنيد تا نتيجه بهتری بگيريد.

"پاک کردن لکه خودکار" با رنگ های مختلف از روی لباس

۱- پاک کردن لکه خودکار مشکی: می‌توانید لباس را به مدت نیم ساعت در شیر ترشیده یا جوشیده قرار دهید و بعد با آب و صابون بشویید. همچنین می‌توانید قسمت لکه شده را به مدت یک ساعت در محلول نمک سدیم و آب لیمو قرار داده سپس با آب بشویید. اگر پارچه سفید باشد می‌توانید از محلول اسید گزالیک استفاده کنید و سپس آن با محلول بوراکس آبکشی کنید.

۲- پاک کردن لکه خودکار قرمز: اگر رد جوهر تازه است می توانید برای پارچه‌های پنبه‌ای و یا کتانی سفید از آب و صابون و یا محلول بوراکس استفاده کنید. اگر جوهر قرمز خشک باشد می توانید زرده و سفیده تخم مرغ را خوب هم زده و آن را روی لکه بگذارید تا کمی بماند و سپس بشویید.

تمیز کردن لکه جوهر از روی لباس با تافت مو یا ژل ضدعفونی کننده:

زیر لکه، جایی که جوهر ریخته است، یک پارچه تمیز قرار بدهید تا حین شستشو مانع لکه دار شدن کل لباس شود.

حالا روی لکه جوهر، مقداری ژل ضدعفونی کننده و یا تافت مو بریزید. طوری که کل سطح لکه را بپوشاند.

چند دقیقه صبر کنید، وقتی لباس یا پارچه کمی نمناک شد حالا با دست اسپری یا ژل را روی لباس به آرامی بسایید تا طرف دیگر پارچه هم خیس بخورد.

به مدت ده دقیقه ( ۱۰) صبر کنید. حالا با آب،  لباستان را آب بکشید. (برای لکه های کوچک، مدت زمان کمتری باشد)

اگر جوهر خودکار، كيف يا كاپشن چرم تان را كثيف كرده باشد با تافت يا الكل می توانيد آن را از بين ببريد، فقط بايد سريع اقدام كنيد، قبل از آنكه لكه خشک شود.

برای لکه های بزرگ جوهر روی لباس، ابتدا روی کل لکه اسپری و یا ژل بریزید وقتی کاملا خیس خورد آن را داخل آب داغ به مدت 1 الی 2 ساعت قرار بدهید و سپس لباس را بشویید.

پاك كردن جوهر خودكار از لباس,پاك كردن خودكار از لباس

زیر لکه، جایی که جوهر ریخته است، یک پارچه تمیز قرار بدهید

پاک کردن جوهر خودکار با نمک

اگر خوش شانس باشید و بتوانید قبل از اینکه لکه خشک شود به داد آن برسید، باید فوری سراغ نمکدان بروید. حتی اگر در محل کار باشید هم می توانید یک نمکدان پیدا کنید. لکه های تازه جوهر به راحتی با نمک پاک می شوند. روی محل لکه جوهر را با نمک بپوشانید، خواهید دید که همه جوهرها جذب نمک می شود.

نمک جوهری شده را از روی لباس به آرامی و با کمک یک حوله خیس بردارید. برای از بین بردن لکه جوهر از روی لباس این کار را یک بار دیگر تکرار کنید. در صورتی که جوهر خشک شود پاک کردنش بسیار دشوارتر می شود.

اگر لكه جوهر روی مبل افتاده باشد، محل جوهر را خيس كنيد و روی آن نمک بريزيد و با پارچه تميزي محل را بماليد. می توانيد مخلوط گليسرين و آمونياک را هم روی لكه بماليد و سپس با آب و پودر بشويد.

پاک كردن لكه جوهر خودكار با شیر یا دوغ

برای آقايان پس دادن جوهر خودكار به جيب لباس يا كت شان بسيار اتفاق می افتد. برای از بين بردن اين لكه ها می توانيد از شير يا دوغ استفاده كنيد. به اين صورت كه قسمت جوهری لباس را داخل ظرف حاوي شير يا دوغ قرار دهيد و بگذاريد 5 دقيقه ای بماند و بعد آن را با آب، آبكشی كنيد. اگر هنوز اثری از لكه باقی مانده بود، دوباره اين كار را تكرار كنيد تا جوهر كاملا از بين برود.

پاک کردن لکه جوهر از روی فرش
اگر فرش تان به وسيله جوهر كثيف شده است می توانيد روي آن كمی ماست بريزيد و سپس ماست را با قاشق جمع كنيد، اين كار را چند بار تكرار كنيد تا ماست جوهر را كاملا جذب كند. فراموش نكنيد اين دستور برای لكه تازه است.

تمیز کردن لکه جوهر, از بین بردن لکه ها

برای پاک کردن لکه جوهر خودکار از شير يا دوغ استفاده كنيد

پاک کردن لکه جوهر با سرکه

برای لكه های كمی قديمی می توانيد يک قاشق غذاخوری سركه را با يک قاشق غذاخوری مايع ظرفشويی در 2 فنجان آب گرم مخلوط كنيد و يک دستمال تميز يا يک اسفنج را درون محلول بزنيد و روی لكه جوهر بكشيد تا محلول جذب فرش شود، دوباره دستمال را روی لكه بكشيد تا لكه از بين برود. يک پارچه تميز ديگر را با آب سرد خيس كنيد و محل لكه را تميز و سپس خشک كنيد.

يک دستمال كاغذي تميز برداريد و روی لكه ضربه بزنيد، فراموش نكنيد فقط ضربه بزنيد و اصلا دستمال را روی لكه نماليد تا پخش نشود. روی دستمال ديگری كمی تافت يا الكل سفيد بريزيد و روی لكه ضربه بزنيد تا جوهر جذب دستمال شود. بعد از از بين رفتن لكه، با دستمال كاغذی مرطوب آن محل را پاک كنيد تا الكل و مواد بيرون بيايند.

پاک کردن خودکار از روی لباس با الکل

روش اول: برای پاک کردن لکه خودکار با الکل تنها کافی است قسمت خودکاری شده را چند دقیقه در الکل بگذارید و بعد آن را با آب بشویید.

روش دوم: می توانید یک پارچه را به الکل آغشته کنید و روی لکه خودکار ضربه بزنید تا لکه کمرنگ شود. سپس یک پارچه تمیز را با آب سرد مرطوب کرده و روی لکه ضربه بزنید تا لکه از بین برود. اجازه دهید لباس کاملا خشک شود بعد لکه را با آب بشویید.

روش سوم: برای تمیز کردن پارچه های نخی، ابریشمی و پشمی از محلول آمونیاک و الکل استفاده کنید. دو سهم الکل را با یک سهم آمونیاک ترکیب کنید سپس قسمت لکه دار لباس را در مخلوط خیس کنید. بعد یک دستمال را به سرکه آغشته کرده و روی لکه بکشید و در نهایت آن را با آب بشویید.

 

منبع : بیتوته

برچسب ها: پاك كردن جوهر خودكار از لباس, پاك كردن خودكار از لباس, پاك كردن لكه جوهر خودكار, حلال جوهر خودکار, پاک کردن جوهر خودکار, پاك كردن لكه خودكار از روي لباس, پاك كردن جوهر از روي پارچه, روش پاك كردن جوهر خودكار از روي لباس, پاك كردن لكه جوهر از روي لباس, چجوری لکه جوهر را از روی لباس پاک کنیم, پاک کردن رنگ جوهر از روی لباس, پاک کردن رنگ جوهر, پاک کردن لکه های جوهر, لکه های جوهر بر روی لباس, راههای از بین بردن لکه جوهر, تمیز کردن لکه جوهر, از بین بردن لکه ها, نحوه پاک کردن لکه جوهر, لکه جوهر روی لباس,

موضوع : جالب و خواندنی ,
تاریخ : جمعه 05 مهر 1398
نظرات
کد امنیتی رفرش