نکات مهم برای ژست عکس عروسی

نکات مهم برای ژست عکس عروسی

نکات مهم برای ژست عکس عروسی

ژست گرفتن و اینکه بدانید چگونه به دوریین نگاه کنید تا بهترین عکس از شما خلق شود بسیار ساده است. برای گرفتن ژست در عکس عروسیتان چند نکته در اختیار شما قرار داده ایم.

اگر جشن عروسیتان به همین زودی هاست باید به این نکات توجه کنید.

عروس و داماد باید قبل از اینکه به فکر جشن عروسی باشند باید برای عکاسی عروسی برنامه ریزی کنند.

برای برنامه می توانید از یک عکاس و فیلمبردار حرفه ای کمک بگیرید.

مطمئناً آن ها بهترین برنامه ریزی را برای جشن عروسی شما انجام می دهند.

اینکه برای گرفتن عکس های شب عروسی بهتر است چه کاری انجام شود، بر عهده عکاس می باشد.

مطمئناً عکاس به شما پیشنهاد می دهد علاوه بر عکسبرداری از شب عروسی از عکاسی فرمالیته نیز استفاده کنید.

اما عروس و داماد باید چه کاری را انجام دهند تا هیچوقت حسرت شب عروسی را نخورند؟

پیدا کردن عکاس حرفه ای می تواند این ترس را از شما دور کند.

پس به فکر این باشید که بهترین عکاس عروسی را برای جشن خود پیدا کنید و با آن قرارداد ببندید.

اما عروس و داماد باید از کجا بفهمند که چه عکاسی حرفه ای است؟

دانش فنی عکاس به روز باشد

یک عکاس حرفه ای باید دائما در حال تحقیق و مطالعه باشد و اطلاعات خود را به صورت مداوم بروز کند.

ضمن اینکه اطلاعات لازم را به منظور استفاده از جدیدترین تجهیزات تصویربرداری تهیه می کند، بایستی با شیوه ها و سناریوهای مختلف (به خصوص در مبحث تصویربرداری عروسی) آشنایی پیدا کند.

همانطور که گفتیم تجهیزات می تواند در کیفیت عکاسی عروسی شما بسیار موثر باشد و یک عکاس بایستی دانش کافی را برای استفاده از این تجهیزات داشته باشد.

بسیاری از آتلیه ها تجهیزات بسیار مدرنی دارند اما نمی توانند از این تجهیزات به خوبی استفاده کنند. به عبارت دیگر دانش کافی را برای استفاده از این تجهیزات ندارند. از طرف دیگر آتلیه هایی وجود دارند که تجهیزاتی معمولی (و البته استاندارد) دارند، اما از آن ها به درستی استفاده می نمایند و بهره برداری کامل را از وسایل خود خواهند داشت. عکاسی عروسی در این دسته از آتلیه ها بسیار بهتر از دسته اول خواهد بود

نکاتی برای گرفتن عکس عروس,راهنمای گرفتن عکس عروس

سعی کنید از تمام لحظه های عروس و داماد عکس بگیرید

مسلما شما هم مثل هر عروس دیگری دوست دارید آلبوم عکس عروسی زیبایی داشته باشید و در عکس هایتان زیباتر از همیشه به نظر برسید.

تمام رازهایی که باید بدانید تا عکس عروسی شما بی نقص و رویایی باشد برایتان آورده ایم.

سبک عکاسی خاصتان را پیدا کنید

اولین قدم برای داشتن عکس عروس و داماد بسیار زیبا انتخاب یک عکاس حرفه ای است، سوالی که باید قبل از جست و جو بین آتلیه های مختلف از خودتان بپرسید این است که عکس های ایده آل شما چگونه هستند؟

به طور کلی سه سبک برای عکاسی عروسی وجود دارد: عکاسی مستند که در آن عکاس صرفاَ وقایع را مشاهده و ثبت می کند، عکاسی سنتی عروسی که در آن عکاس با کارگردانی ژست و لبخند شما و نور در محیط های آتلیه و از پیش آماده شده از شما عکاسی می کند و عکاسی هنری که عکاس با هنرمندی و خلاقیت از زوایای نامعمول و محیط های خاص ذوق هنری خود را در عکس های شما پیاده می کند. ابتدا بفهمید کدام سبک عکاسی عروسی بیشتر با شخصیت شما متناسب است و بعد آتلیه عکاسی مناسبی را پیدا کنید که در همین سبک کار کند.

عکاس را با مسئول تشریفات آشنا کنید

نکته ی دیگری که باید مدنظر داشته باشید معرفی عکاس به مسئول تشریفات می باشد. عکاس بایستی با تشریفات هماهنگ باشد تا از لحظه ی ورود کیک و … آگاه شود.

اگر دیزاین مراسم تان به صورت ویژه باشد، می توانید تصاویر زیبایی را از آن تهیه نمائید. به طور معمول عکاس جداگانه ای برای این امر در نظر گرفته می شود که از صبح روز عروسی به محل عروسی می رود تا تصاویر دیزاین مراسم به صورت تمام و کمال تهیه نماید.

خود واقعیتان باشید

هیچ چیزی زیباتر از خود واقعی شما نیست، سعی کنید راحت باشید و به این فکر نکنید که در مقابل دوربین قرار گرفته اید. از چند روز قبل ژست هایی که در آن خوب به نظر می رسید را تمرین کنید. حواستان باشد که در عکس ها شانه هایتان را صاف نگه دارید، صاف نگه داشتن پشت و شانه ها حتی در هنگام نشستن نشانه اعتماد به نفس شماست. سعی کنید مدام لبخند بزنید تا حتی در عکس هایی که مهمان هایتان بی اطلاع از شما می گیرند زیبا به نظر برسید. اگر با لبخند زدن در مقابل دوربین مشکل دارید چند بار بلند بخندید تا عضله ی صورتتان شل شوند و استرستان کم تر شود.

عکس عروس,نکاتی برای گرفتن عکس عروس

عروس و داماد باید برای عکاسی عروسی برنامه ریزی کنند

ژست مناسب در عکس عروس و داماد

ژست گرفتن و اینکه بدانید چگونه به دوریین نگاه کنید تا بهترین عکس از شما خلق شود بسیار ساده است. برای گرفتن ژست در عکس عروسیتان چند نکته در اختیار شما قرار داده ایم.

هنگام گرفتن عکس عروس و داماد لبخند بزنید

خنده با لب های بسته عالی نیست. با این کار شما سن خود را بیشتر نشان می دهید. من هم از لبخند خودم راضی نیستم اما لبخند با لب هایی کمی باز بسیار عالی تر از خنده با لب هایی بسته و لبان به هم چسبیده است و باعث طبیعی تر جلوه کردن ژست عکس می شود.

اشتباهات ژست گرفتن

شاید دوست داشته باشید با به بیرون دادن سینه هایتان آنها بزرگتر دیده شوند، اما این اشتباه است و اصلاً اینطور نیست. با این کار شکم شما هم جلو می آید و این اصلاً چیزی نیست که در عکس عروس و داماد زیبا بنظر بیاید. شانه های خود را به عقب بکشید اما نه آنقدر که غیر طبیعی دیده شوید.

دستتان را مشت نکنید

مردها عادت دارند در ژست عکس دستشان را مشت کنند. چرا؟! من نمی دانم؛ ولی این کار را نکنید، این کار شما را عصبانی نشان می دهد. به جای این کار، اگر نمی دانید با دستانتان چکار کنید آنها را داخل جیب هایتان ببرید، یا پشتتان ببرید و یا جای دیگری که راحت هم باشید. دستانتان را ول نکنید، با این کار پیر و بی حال دیده می شوید. دستانتان را به هم گره بزنید یا بر روی ران خود بگذارید، دست هایی که درگیر باشند خیلی بهتر از دستان ول دیده می شوند. با این کار عکس داماد جذابیت بیشتری پیدا می کند.

معایب صورت

اگر بینی بزرگی دارید و می خواهید آن را در عکس کوچک نشان دهید، خیلی ساده می توانید این کار را انجام دهید. به صورت نیمرخ نایستید، با این کار بینی شما به بزرگترین شکل ممکن دیده خواهد شد. صورتتان را با زاویه ۴۵ درجه (سه رخ یا سه چهارم رخ) یا کمتر نسبت به دوربین قرار دهید تا بینی شما کوچکتر دیده شود.

تور عروس یکی از بهترین بافت ها برای عکاسی است. هم به عنوان یک نرم کننده نور می توان از آن بهره برد و هم اینکه به ظرافت عکاسی می افزاید. هنگام عکاسی دوربین را یا بر روی حالت دستی قرار دهید و فوکوس را روی چشم ها تنظیم نمایید و یا از حالت خودکار استفاده کنید تا بافت تور را به خوبی درآورید.

عکاسی عروس, عکس عروس و داماد

تور عروس یکی از بهترین بافت ها برای عکاسی است

زبان بدنتان را بشناسید و بدانید برای هرکدام از اعضای بدنتان چه حرکتی مناسب تر است که عکس عروسی شما طبیعی و زیبا بشود. ما در اینجا نکاتی برای درست قرار گرفتن بدنتان در برابر دوربین به شما ارائه می دهیم.

چانه: برای اینکه زیر چانه تان غبعب نیاورد سرتان را بالا نگه دارید و در حالی که به سمت دوربین لبخند می زنید زبانتان را به سقف دهانتان بچسبانید.

آرنج: اگر لباس عروسی شما آستین دارد دست هایتان را خمیده و کمی دور تر از بدنتان قرار بدهید. قرار گرفتن دست هایتان روی شکم و کنار بدنتان باعث می شود که فرم بدنتان در عکس ها پهن به نظر برسد.

پاها: ژست هایی که در آنها بیشتر وزنتان بر روی یک پا هستند و پای دیگر خمیده است را امتحان کنید، این ژست ها به عکس عروسی شما حس اعتماد به نفس و زیبایی بیشتری می دهد.

دست ها: دست هایتان را بیکار به حال خودشان رها نکنید! اینکار به عکس شما حس بلاتکلیفی می دهد. سعی کنید با دست هایتان چیزی را نگه دارید، مثلا دست داماد، دسته گل و تور.

غبغب: هنگام عکس گرفتن غبغب خود را پنهان کنید. اگر تپل هستید و نگران غبغب تان در عکس هستید هنگام عکس گرفتن آب دهان خود را قورت بدهید. این کار سبب انقباض غبغب شما می شود.

در آخر ژست خداحافظی را برای آخرین عکس آلبوم خود فراموش نکنید. ژست تکی عروس به حالت خداحافظی، می تواند عکس مناسبی در آخرین صفحه آلبوم عروسی شما باشد.

ایده هایی برای گرفتن عکس عروس و داماد,راهنمای انتخاب عکاس حرفه ای برای عروسی

هنگام گرفتن عکس عروس و داماد دسته گل به دست بگیرید

نکاتی درباره ژست و فیگور در عکس عروس و داماد :

* زمان عکاسی از نکاتی است که در ژست تکی عروس اهمیت بسیاری دارد. خصوصأ اگر در محیطی باز اقدام به عکاسی می کنید، بهتر است از ساعات طلایی استفاده کنید. ساعاتی که خورشید در بهترین حالت خود قرار دارد. این باعث می شود عکس عروس به خوبی بدرخشد.

* محدود فکر نکنید. خود را محدود به محیط آتلیه نکنید، می توانید در فضای باز، طبیعت، کنار دریا یا جنگل یک عکس و ژست تکی عروس بگیرید.

* یکی از نمادهای زیبای عروس، دسته گل است. حتمأ در ژست تکی عروس دسته گل هم به همراه داشته باشید. دسته گل شما را بسیار زیبا و آراسته نشان می دهد.

* حتمأ مراقب حالت صورت خود باشید. سعی کنید لبخند بزنید یا بخندید. این روز، روز  عالی و زیبای شماست پس حتمأ لبخند به لب داشته باشید.

پک زیباسازی همراه خود داشته باشید

با همه ی اشک ها،جنب و جوش و بوسه و آغوش هایی که در روز عروسی رد و بدل می شود امکان دارد که در میان جشن عروسی به یک تجدید آرایش و یا اصلاح مدل مو نیاز داشته باشید. کم پیش می آید که عروسی آرایشگرش را در تمام طول روز با خود همراه داشته باشد بنابراین لازم است وسایل ضروریتان همراهتان باشد. این وسایل می تواند شامل رژ لب، سایه چشم، سنجاق و اسپری مو، عطر بشود. اگر فکر می کنید که ممکن است موردی را از قلم بیندازید می توانید مسئولیت را به یکی از ساقدوش ها یا همراهتان بسپارید.

تکلیفتان را با فضای مجازی روشن کنید

خیلی از مهمان هایتان ممکن است در حین جشن عروسی با دوربین یا گوشی تلفنشان از شما عکس هایی بگیرند که مورد پسند شما نباشد و آن ها را در شبکه های اجتماعی انتشار بدهند، دوستانه از آنها بخواهید که تا وقتی که خودتان عکسی را تایید نکرده اید دست نگه دارند. اگر فکر می کنید ممکن است با این درخواست ناراحت بشوند می توانید حداقل بخواهید که در عکس هایشان از فلش استفاده نکنند یا تنها در جایگاه مخصوص عکاسی از شما عکس بگیرند.

روش گرفتن عکس عروس, راهنمای انتخاب عکاس عروسی

هنگام گرفتن عکس عروس و داماد سعی کنید لبخند بزنید یا بخندید

استرس را از خودتان دور کنید

اگر استرس داشته باشید در عکس ها مشخص می شود، دوربین را فراموش کنید و به دلیل برگزاری جشن و همسرتان فکر کنید، لبخند بزنید و حس زیبا بودن را به خودتان و همسرتان تزریق کنید. اگر سطح استرستان بیشتر از حد معمول است می توانید از قرص های آرام بخش استفاده کنید.

با عکاستان صادق باشید

سعی کنید همه چیز را به عکاستان توضیح بدهید، اگر زاویه ای از صورت خودتان و همسرتان هست که آن را دوست ندارید به او بگویید. همچنین کسی را انتخاب کنید که مهمان های مهم را به عکاس معرفی کند تا کسی از قلم نیفتد. همچنین مشکلات خانوادگیتان را با عکاستان در میان بگذارید تا تنش  دیگری در روز عروسی بوجود نیاید.

حواستان به نور باشد

نورپردازی یکی از مهم ترین عوامل مهم در کیفیت تصاویر می باشد.

در جشن عروسی نیز نورپردازی بسیار مهم است.

یک عکاس حرفه ای باید حتماً تجهیزات نورپردازی کاملی داشته باشد.

به این موارد توجه کنید که عکاس باید رفلکتور، فلش پرتال و دیگر تجهیزات را به همراه داشته باشد.

معمولا عکاس ها حواسشان به این موارد هست و نباید با تذکرهای بی مناسبت به عکاس حس دخالت کردن در کارش را بدهید؛ تنها این نکات را در نظر داشته باشید که نور طبیعی بسیار بهتر از فلش و پرژکتور است.

اگر عکاسی هیچکدام یک از موارد فوق را به همراه خود نداشت پس بدانید در انتخاب خود اشتباه کرده اید.

همچنین از نور زیبا و رویایی آفتاب قبل از غروب غافل نشوید.

شرایط جوی ویژه را از دست ندهید!

شرایط جوی ویژه (باران و برف) را از دست ندهید. عکاسی در فضای باز در چنین شرایط جوی ممکن است کمی دشوار باشد. اما با قرار گرفتن در یک محل مناسب می توانید عکس های بسیار زیبایی را برای مراسم خود داشته باشید

عکاسی در زمان گولدن تایم (غروب آفتاب) نیز می تواند زیبایی منحصر به فردی داشته باشد.

در نهایت عکاس و ادیتور بایستی کاملا با یکدیگر هماهنگ باشند تا ادیتور بتواند عکس های زیبای عکاس را در جای مد نظر خود برای طراحی قرار دهد

نکته ای که در انتها باید به آن توجه داشته باشید این است که پس از انعقاد قرارداد با آتلیه، بایستی تا حد امکان نهایت همکاری را با آن مجموعه داشته باشید تا بتوانند عکاسی عروسی شما را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. شما نیز می توانید تمامی نکات مد نظرتان را با مجموعه در میان بگذارید.

روتوش تصاویر چگونه است؟

شاید بپرسید خب چرا باید به این مسئله نیز توجه کنیم؟

معمولاً تمام عکاسان برای از بین بردن لکه های صورت و مشکلات دیگر از رتوش استفاده می کنند.

اگر عکس های آلبوم نمونه کار آتلیه به صورت نقاشی بود و شما از عکس ها اصلاً خوشتان نیامد و حس کردید این عکس ها غیر طبیعی است.

پس بدانید بهتر است به فکر عکاس و آتلیه دیگری باشید.

در عکاسی حرفه ای درست نیست از روتوش زیاد استفاده شود.

رتوش فقط برای از بین بردن عیب های صورت است نه بیشتر.

 

منبع : بیتوته

برچسب ها: عکس عروس, نکاتی برای گرفتن عکس عروس, راهنمای گرفتن عکس عروس, روش گرفتن عکس عروس, راهنمای انتخاب عکاس عروسی, آشنایی با ژست های عکس عروسی, ژست عکس عروس, نکاتی برای ژست گرفتن عروس, راهنمای گرفتن عکس عروس و داماد, عکاسی عروسی, نکاتی برای عکس عروس, روش گرفتن عکس عروس و داماد, ژست های عکس عروس و داماد, مهارت های گرفتن عکس عروس و داماد, عکاسی عروس, عکس عروس و داماد, ایده هایی برای گرفتن عکس عروس و داماد, راهنمای انتخاب عکاس حرفه ای برای عروسی,

موضوع : جالب و خواندنی ,
تاریخ : شنبه 06 مهر 1398
نظرات
کد امنیتی رفرش